Kuchenne ręczniki - papierowe czy materiałowe? Porównanie wad i zalet obu rozwiązań

Kuchenne ręczniki - papierowe czy materiałowe? Porównanie wad i zalet obu rozwiązań
wycieraczki z logo firmy

Ręcznik kuchenny jest podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni. Nie wyobrażamy sobie bez niego codziennego funkcjonowania. Od pewnego czasu można zauważyć, że ręczniki materiałowe są wypierane przez ręczniki papierowe jednorazowego użytku, ale czy na pewno? Pomimo tego, że w większości kuchni można zauważyć obecność ręczników papierowych, to są one uzupełnieniem dla ręczników materiałowych.

Bardzo często szefowie kuchni decydują się na oba rozwiązania. Dlaczego? Dlatego, że oba z tych rodzajów ręczników są w kuchni potrzebne i nawzajem się uzupełniają. Ręczniki papierowe są zdecydowanie bardziej praktyczne.

Ponadto nie wymagają prania, a przez to są często wykorzystywane do ścierania plam ze stołu, czy przecierania blatu. Ręczniki papierowe wykorzystujemy także do wytarcia rąk, czy przetarcia umytych naczyń. Należy mieć jednak na uwadze, że ręczniki papierowe są z pewnością rozwiązaniem mniej ekonomicznym i mniej ekologicznym.

Z kolei ręczniki materiałowe są zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne – można je wielokrotnie prać. Ten rodzaj ręczników najczęściej wykorzystujemy do wycierania mokrych dłoni oraz naczyń po umyciu. Zarówno ręczniki papierowe, jak i materiałowe mają swoje plusy i minusy.

Warto jednak mieć świadomość tego, że oba rodzaje ręczników są przydatne w kuchni. Trudno jest zrezygnować z jednego rodzaju ręczników, na rzecz drugiego. Wszystko ze względu na to, że w kuchni wykonujemy różne czynności wymagające niekiedy przemyślenia, a innym razem spontanicznej interwencji.

W pierwszym przypadku lepiej sprawdzą się ręczniki materiałowe, w drugim ręczniki papierowe. Nie muszą one ze sobą konkurować, ponieważ ze sobą współgrają.